چهارشنبه, 25 تير 1399
عنوان : شهردار كمالشهر: همكاری نهادهای مسئول ، ضرورت پیشگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز
کد خبر : ۳۹۱۰
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ 
ساعت : ۱۳:۲۲:۱۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شهردارکمالشهر:

همکاری نهادهای مسئول ، ضرورت پیشگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز

شهردار کمالشهر بر تخصصی شدن نیروهای پلیس ساختمان برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار صدا وسیما ، مهندس ناصری مقبل در کمیسیون مقابل با ساخت و ساز های غیرمجاز گفت: اگرچنانچه موانع قانونی از بین برود و نیروهای متخصص بصورت رسمی در پلیس ساختمان جذب شوند بسیاری از مشکلات در این حوزه کاهش خواهد یافت.

وی افزود دستگاه های ذیربط باید تمهیداتی بیندیشند تا مشاوران املاک حتماٌ در هنگام خرید و فروش ملک از شهرداری استعلام بگیرند تا خریداران باعلم و آگاهی کامل ملک مورد نظر خود را خریداری کنند تا اگر چنانچه مشکلات قانونی در نحوه ساخت و ساز وجود داشت ، راحت تر حقوق  شهرداری را بپردازند ویا به اجرای احکام قانونی پایبند باشند.

شهردار کمالشهر قولنامه ای بودن املاک را یکی دیگر از چالش های پیش روی پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز عنوان کرد و گفت : باید شرایطی فراهم شود تا مالکان برای املاک خود سند رسمی بگیرند چرا که ساخت وساز غیرمجاز بیشتر در املاک قولنامه ای انجام می شود .

مهندس ناصری مقبل در پایان ، همکاری و همراهی تمامی دستگاه های مسئول را برای پیشگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز ضروری دانست و افزود : پیچیدگی ساخت و ساز های غیرمجاز به قدری زیاد است که با همکاری نهاد و سازمانهای مختلف می توان با این معضل شهرسازی مقابله نمود تا از بروز معضلات دیگر پیشگیری کرد .بازگشت           چاپ چاپ         
 
5.1.0.0
V5.1.0.0