سه‌شنبه, 28 اسفند 1397
    /  2
عنوان : ماده 110 شهرداری در ضلع شمالی میدان شهید بهشتی كمالشهر اجرا شد
کد خبر : ۱۸۲۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ 
ساعت : ۱۳:۲۴:۴۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مهندس ناصری مقبل سرپرست شهرداری کمالشهر با اعلام این خبر افزود : با توجه به اینکه بناهای مخروبه زیادی در سطح شهر کمالشهر وجود دارد و این امر منافی پاکیزگی و زیبائی شهر بوده و با ضوابط سیما و منظر شهری مغایرت        دارد  ، شهرداری در نقاط مختلف شهر اقدام به اجرای ماده 110 می نماید.

وی افزود: بنابراین ، کارشناسان شهرداری، موقعیت املاک متروکه واقع در محدوده شهر را شناسائی و به منظور بازسازی و مرمت باستناد ماده 110 قانون شهرداری ها به مالکین برای ساماندهی اخطار میدهند.

سرپرست شهرداری کمالشهر با بیان اینکه توجه به امر زیباسازی شهری باید مورد عنایت کلیه مسولان و ساکنان شهر قرار گیرد تصریح کرد: هدف اصلی از مقوله زیباسازی توجه و پاسخ به نیازهای شهروندان است که با زندگی در شهری زیبا احساس آرامش کنند و همچنین زشتی‌های موجود در شهر رخت بر بندد.

گفتنی است طبق قانون ماده ۱۱۰ قانون شهرداری بیان می‌کند: نسبت به زمین یا بنا‌های مخروبه و غیر مناسب با وضع محل و یا نیمه تمام واقع در محدوده شهر که در خیابان یا کوچه و یا میدان قرار گرفته و منافی با پاکی و پاکیزگی و زیبائی شهر و یا موازین شهرسازی باشد، شهرداری با تصویب انجمن شهر می‌تواند به مالک اخطار کند منتهی ظرف دو ماه به ایجاد نرده یا دیوار یا مرمت آن که منطبق با نقشه مصوب انجمن شهر باشد اقدام کند.

 بازگشت           چاپ چاپ         
 
5.1.0.0
V5.1.0.0